Балтія Інші Молдова/Румунія НАТО Новини Міжмор'я Польща

Віцеголова МЗС Польщі провів вебінар з представниками Бухарестської дев’ятки

Темою обговорення було, зокрема, трансатлантичне співробітництво та проблема безпеки в регіоні

У п’ятницю, 13 листопада акредитовані у Варшаві посли країн Бухарестської дев’ятки (B9) взяли участь у вебінарі віцеміністра закордонних справ Польщі Марціна Пшидача. На цьому форумі порушено ряд тем: питання трансатлантичної співпраці, проблему безпеки в регіоні, зокрема енергетичної, ситуацію в Білорусі, у Нагірному Карабаху та президентські вибори у Молдові, – мовиться в комюніке польського зовнішньополітичного відомства, передає Польське радіо.

Бухарестська дев’ятка – це регіональна ініціатива Польщі та Румунії, спрямована на координацію позицій та обмін думками держав східного флангу НАТО стосовно безпеки. Крім Польщі, Румунії та Литви, до групи B9 належать Чехія, Словаччина, Угорщина, Латвія, Естонія та Болгарія.

Формула консультацій між цими дев’ятьма країнами вперше задіяла на зустрічі президентів у Варшаві 2014 року. Натомість, у листопаді 2015 року в Бухаресті держави Центральної та Східної Європи підписали спільну декларацію про об’єднання зусиль з метою гарантування сильної, надійної та стійкої військової присутності НАТО в регіоні.

Related Posts