Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Голови Інститутів національної пам’яті Польщі та України зустрічаються у Варшаві

Ярослав Шарек та Антон Дробович говоритимуть про пошуки останків польських жертв Другої світової війни, що спочивають в Україні

3 грудня голова Інституту національної пам’яті Польщі Ярослав Шарек зустрінеться у Варшаві з головою Українського інституту національної пам’яті Антоном Дробовичем. Темами розмови, ймовірно, будуть пошуки останків польських жертв Другої світової війни, що спочивають в Україні, передає Польське радіо.

Керівники Інститутів національної пам’яті, ймовірно, будуть говорити про можливість розпочати пошуки поляків, які загинули під час Другої світової війни в боях із Німеччиною, а також польських жертв подій на Волині.

У жовтні польський Інститут національної пам’яті представив свою позицію щодо польсько-української співпраці в контексті ексгумацій, поховань та вшанування пам’яті жертв воєн і геноциду. Інститут повідомив, що його робота в Україні, в тому числі в місцях, де підрозділи ОУН-УПА вбивали поляків, все ще залишається заблокована.

У 2019 році Інститут національної пам’яті подав заявку на можливість проведення пошукових робіт у тринадцяти місцях на заході України, українська сторона дала дозволи щодо двох.

Питання ексгумацій, поховань та вшанування пам’яті жертв воєн і геноциду президенти Польщі та України Анджей Дуда та Володимир Зеленський порушили восени під час зустрічі. У декларації, підписаній президентами в жовтні в Києві, політики наголосили на необхідності забезпечити можливість пошуку та ексгумацій жертв конфліктів та політичних репресій 20 століття.

Рішення Ярослава Шарека та Антона Дробовича будуть представлені під час брифінгу, який транслюватиметься в Інтернеті. Зустріч відбудеться в Освітньому центрі Інституту національної пам’яті «Przystanek Historia» («Зупинка історія») у Варшаві.

Related Posts