Аналітика Інші Новини Міжмор'я Польща

У Польщі зростає кількість припинених процедур надання міжнародного захисту

За даними Управління у справах іноземців, з кожним роком збільшується кількість закритих справ про надання іноземцям міжнародного захисту. Найчастіше причиною є те, що іноземець покинув Польщу до винесення рішення, передає Польське радіо.

За даними Управління у справах іноземців, з кожним роком збільшується кількість закритих справ про надання іноземцям міжнародного захисту. Найчастіше причиною є те, що іноземець покинув Польщу до винесення рішення.

За даними Управління у справах іноземців, у 2021 році було припинено провадження щодо надання міжнародного захисту 1,1 тис. іноземців — переважно громадян Афганістану (540 осіб) і Росії (215 осіб); через рік, у 2022 році, провадження щодо 4,1 тис іноземців — переважно громадян Іраку (1,2 тис. осіб) і Росії — (0,9 тис.); до кінця лютого 2023 року припинено провадження щодо 500 іноземців — переважно громадян Росії (220 осіб) і Афганістану (60 осіб).

Речник Управління у справах іноземців Якуб Дудзяк зазначив в інтерв’ю Польському агентству преси (PAP), що справи найчастіше припиняються, коли іноземець залишив Польщу до винесення рішення по суті.

Речниця прикордонної служби також зазначає, що іноземці подають заяви про міжнародний захист лише для того, щоб потрапити до Польщі, а потім виїхати до інших країн Європейського Союзу.

«Наші дані та спостереження показують, що іноземці використовують інститут міжнародного захисту інструментально, щоб просто потрапити на територію Польщі, яка вже є територією ЄС, а потім якнайшвидше виїхати в інші країни Західної Європи», — зазначила вона.

Вона додала, що дуже часто у випадках, коли їх переводять із охоронюваних центрів у відкриті центри, «вони навіть не доходять до цих центрів і одразу виїжджають до Німеччини чи інших країн ЄС, хоча їхній обов’язок — чекати результату процедури надання міжнародного захисту на території Польщі».

Іноземців затримують на польсько-німецькому кордоні офіцери прикордонної служби з підрозділів на внутрішньому кордоні, тобто Надоджанського відділу прикордонної служби чи Сілезького відділу прикордонної служби. Ті іноземці, яким вдається дістатися інших країн Європейського Союзу, після затримання службами інших країн, повертаються назад до Польщі відповідно до Дублінського Регламенту III.

Цього року вже передано 113 таких осіб; роком раніше їх було 927, а у 2021 році — 576.

За даними Управління у справах іноземців, до кінця лютого 2023 року прохання про міжнародний захист у Польщі подали 1,5 тисячі іноземців. В основному це були громадяни Білорусі — 500 осіб, Росії — 300 й України — 250 осіб. У 2022 році таких заяв подали 9,9 тис. іноземців, а у 2021 році — 7,7 тис. іноземців.

Іноземцю надається міжнародний захист, якщо в країні його походження йому загрожує переслідування або реальний ризик втрати життя чи здоров’я. При цьому не повинно бути обставин, які би вказували на те, що ця особа може, наприклад, становити загрозу безпеці.

Related Posts