Інші Міжмор'я Польща Співробітництво

Польща та Хорватія планують розширити військове співробітництво

Міністри оборони Польщі та Хорватії підписали у Загребі рамкову угоду про розширення військового співробітництва.

Очільник польського Міністерства національної оборони Маріуш Блащак звернув увагу на дружні відносини Польщі й Хорватії. За його словами, підписана сьогодні угода дозволить посилити співробітництво у військовій сфері. «Ми підписали рамкову угоду, яка стосується співпраці в оборонній галузі. Вона складена з 25-ти елементів, отже, є дуже широкою. Ця угода дає підстави до зміцнення співпраці, зміцнення польсько-хорватських відносин», – заявив Маріуш Блащак. Як він додав, розмова стосувалася також співробітництва оборонної промисловості обох країн.

Міністр оборони Хорватії Дамір Крстичевич зазначив, що підписана 14 січня угода свідчить про посилення співробітництва обох країн. «Республіка Польща є стратегічним партнером і ключовим союзником Республіки Хорватія. Я радий, що разом з моїм другом, польським міністром, ми підписали в Загребі угоду про взаємне співробітництво», – сказав Дамір Крстичевич. Хорватський міністр дуже позитивно оцінив військове співробітництво обох країн. Як він додав, цього року польські солдати братимуть участь у двох навчаннях на території Хорватії.

Польський міністр Маріуш Блащак подякував Хорватії за дотеперішню співпрацю, особливо за присутність хорватських солдатів, що служать у Польщі в складі батальйонної бойової групи. На території Польщі дислокуються 70 військових з Хорватії. Бойову групу, яка зміцнює східний фланг НАТО, очолюють військові США. Про це вирішено на саміті НАТО у Варшаві 2016 року.

Джерело: Польське радіо

Related Posts