Польща

У Польщі планують зменшення податкових порогів

2018 рік був позитивним для польської залізниці, кількість перевезених пасажирів перевищила 310 мільйонів. Фінансові операції країн ЄС з Іраном, повыдомляє Польське Радіо

Курси валют у Національному банку Польщі:

1 EUR – 4,27 PLN 
1 USD – 3,72 PLN
1 UAH – 0,13 PLN

Протягом найближчих тижнів прем’єр-міністр повідомить про декілька важливих для поляків справ, які стосуються економічної сфери, – сказала міністр підприємництва і технології Польщі Ядвіґа Емілєвич. За її словами, очільник уряду матиме добрі новини на цей рік. Зокрема, йдеться про податкові пільги. Міністр Емілєвич зазначила, що 5,1 відсотка зростання ВВП 2018 року – це рекорд, порівняно з економіками країн ЄС. «Є шанс, що ми зможемо цим належно поділитися з усіма поляками», – додала чиновниця. Вона також заявила, що міністр фінансів Тереса ​​Червінська та прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький працюють над зменшенням податкових порогів. Наступного тижня Рада міністрів розглядатиме ідею простого акціонерного товариства, що спрощує правила для інноваційних технологічних компаній. На консультації передано також законопроект про державні закупівлі. Шанси малих та середніх підприємств мають зрости, а позиції підрядника та замовника – зрівнятися. Уряд планує підготувати ці проекти ще в березні, щоб у квітні передати їх у Сейм.

Газета «Rzeczpospolita» повідомляє, що 2018 рік був позитивним для польської залізниці. Кількість перевезених пасажирів зросла до понад 310 мільйонів, з майже 304 мільйонів позаминулого року. Обсяг перевезених товарів збільшився до 250 мільйонів тонн. Найкращих результатів досягнуто на регіональних залізничних сполученнях. Щоденник пише також про першу таку ініціативу в історії польської залізниці – Програму вокзальних інвестицій на 2016-2023 роки. Ремонтні роботи на різних етапах проходять у 160 місцях, а планується відновити ще 100 вокзалів. Спочатку – поблизу модернізованих маршрутів.

За повідомленням німецьких ЗМІ, Німеччина, Франція та Велика Британія створили компанію Instex, що управлятиме платежами за фінансові операції з Іраном. Її головна мета – обійти санкції США проти Ірану, – інформує агентство DPA. Завдяки цьому Тегеран надалі зможе продавати до Європи товари, включно з нафтою, а платежі, замість до банків, через нову компанію потраплять прямо до європейських фірм.

Related Posts