Антиросійський фронт Балтія

Литва не виключає втручання Росії у свої вибори

Росія під виглядом культурної співпраці фінансує заходи, що пропагують ідеї та політику Кремля, передає Польське радіо

Служба безпеки Литви не виключає втручання Росії у самоврядні, президентські вибори та вибори до Європарламенту. У литовському парламенті представили звіт щодо загроз для безпеки країни. Спецслужби Литви публікують подібні документи від 2015 року.

У цьогорічному звіті говориться, що Росія, «використовуючи свої пропагандистські інструменти, підтримує прихильних їй литовських політиків». Кремль хоче теж дискредитувати осіб, котрі виступають проти його агресивної закордонної політики.

Спецслужби не виключають спроб втручання у цьогорічні вибори. Щоправда, як визнали у Департаменті безпеки держави, досі подібних дій не було зареєстровано. Можливо, що Кремль спробує поширити дезінформацію завдяки кібернетичним або інформаційними засобам.

Автори звіту наголосили, що представники Росії під виглядом культурної співпраці фінансують заходи, що пропагують ідеї та політику Кремля, а також хочуть налагодити контакти з литовськими політиками, підприємцями та громадськими активістами.

У звіті багато уваги присвячено також інформаційній війні. «Росія заперечує, що Радянський Союз окупував Литву і пропагує позитивний вплив радянської держави на розвиток країни», – наголошено у документі.

Литовські спецслужби також підкреслили, що Москва збільшує свої військові можливості у Калінінградській області, аби могти почати військові дії протягом 24-48 годин після видачі наказу.

Спецслужби також вважають, що активність дій російської та білоруської розвідок проти Литви зберігається на високому рівні.

У звіті вперше вказано на загрозу з боку китайської розвідки. Китайці хочуть, аби Литва знехтувала підтримкою незалежності Тибету і Тайваню, а також не порушувала цієї теми на міжнародній арені.

Related Posts