Новини Міжмор'я Польща

Польща підтримує звернення Великої Британії про відтермінування «брекзиту»

Голова МЗС Польщі сказав, що Варшава підтримує Лондон щодо продовження розмов з ЄС про «брекзит»

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович сповістив, що Польща буде підтримувати клопотання Великої Британії у справі продовження перемовин з Європейським Союзом про «брекзит». Очільник польської дипломатії в ефірі телеканалу TVP Info сказав, що так званий жорсткий «брекзит» (вихід Великобританії з ЄС без угоди – ред.) є невигідним також для польських громадян, передає Польське радіо.

«Польща підтримує це клопотання», – підкреслив Яцек Чапутович. Хоча це сприяє шансам опрацювання домовленості, що буде прийнятною для обох сторін, однак, на його думку, її не вдасться досягти без стримування власних амбіцій. «Ми виступаємо за прояв певного співчуття для британців і намагання знайти розв’язання», – закликав голова МЗС Польщі.

Міністр нагадав, що у випадку виходу Великої Британії з ЄС без угоди права поляків у Сполученому Королівстві мають бути гарантовані у двосторонніх договорах. Він додав, що для Польщі важливе співробітництво із Великою Британію, бо Лондон є важливою частиною європейської економіки та безпеки.

Також вчора ввечері прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький написав у Twitter, що «брекзит» без угоди – це найгірший вихід для Великобританії та ЄС. «Ми мусимо спільно зробити усе, аби цього уникнути», – написав він.

У четвер, 14 березня, британський парламент прийняв резолюцію із закликом до уряду Терези Мей попросити Європейський Союз відкласти «брекзит» з 29 березня на більш пізній термін.

Тепер прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей звернеться із запитом про відтермінування «брекзита» до Євросоюзу.

Якщо парламент до 20 березня підтримає запропоновану Мей угоду щодо виходу з ЄС, прем’єр попросить Брюссель відкласти «брекзит» до 30 червня. Якщо договір не буде прийнятий, відтермінування може бути більш тривалою. У цьому випадку Великобританія братиме участь у виборах до Європейського парламенту, які пройдуть у травні 2019 року.

Раніше британські депутати відхилили два варіанти договору щодо «брекзиту», запропонованих Терезою Мей.

Related Posts