Новини Міжмор'я Позиція Польща

Анджей Дуда: Модернізація польської армії – це наше велике завдання

Президент висловив надію, що польська армія буде мати якомога більше сучасного озброння

«Модернізація польської армії – це наше велике завдання; я хочу, аби ми могли купувати якомога більше сучасного озброєння у Польщі – це не завжди вдається», – заявив у вівторок, 19 березня, президент Польщі Анджей Дуда, передає Польське радіо.

Під час зустрічі з жителями Ґродзиська-Великопольського президент нагадав про внесок місцевих людей у захист польськості та їхню участь у боротьбі за незалежну державу. «Це тут, у Великопольщі, народилася наша польськість, наша культура і традиція», – сказав Дуда.

«Нині ми є частиною Європейського Союзу, (…) ми є також частиною Північноатлантичного альянсу. Ми є в НАТО, але, на щастя, декілька років війська Альянсу є також у нашій країні, зміцнюючи і додатково гарантуючи нам безпеку», – сказав він.

Анджей Дуда нагадав, що саме у Великопольщі розгорнута частина літаків F-16, що є частиною найсучаснішого озброєння польської армії. «Модернізація польської армії – це наше велике завдання. Дякую за те, що ви сприймаєте це спокійно, що мільярди та мільйони злотих потрібно витрачати на це завдання», – сказав президент.

«Я хочу, аби ми могли купувати якомога більше сучасного озброєння і техніки для нашої армії у Польщі. На жаль, не завжди це вдається – це теж наслідок багатьох років і десятиліть технологічного та промислового відставання, що ми маємо через те, що протягом 50 років були за залізною завісою. Я хочу дуже чітко сказати: це була не наша вина. Такою була черговість історичних подій, це була наша доля. Нам вдалося звідти вийти – також завдяки нашій незламності», – сказав Дуда.

Related Posts