Новини Міжмор'я Польща Про Україну

МЗС України дякує Польщі за відмову впустити російський вітрильник

Польща не допустила навчального вітрильника «Сєдов» у свої територіальні води, тому що на борту судна є студенти з анексованого Криму

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив подяку за рішення Польщі, яка заборонила російському навчальному вітрильникові «Сєдов» заходити в польські територіальні води, передає “Польське радіо”.

Рішення про заборону прийняв прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький. Приводом була присутність на борту вітрильника «Сєдов» понад 70-ти студентів Керченського державного морського технологічного університету. Як повідомило МЗС у Варшаві, допуск цього вітрильника в польські територіальні води суперечив би політиці поваги до територіальної цілісності України і невизнання анексії Криму. Польща також висловила очікування, що Росія відновить свободу судноплавства в Керченській протоці, поверне кораблі та звільнить українських моряків, яких вона захопила під час інциденту в листопаді 2018 року.

Очільник МЗС України Павло Клімкін розмістив слова подяки на веб-сторінці. Звертаючись до польського прем’єр-міністра Матеуша Моравєцького, висловив вдячність за його рішення. Український міністр підкреслив, що Польща разом з Естонією стали на захист міжнародного права. Як додав Павло Клімкін, Крим – це Україна, а Росія повинна нести відповідальність за незаконні дії.

Related Posts