Аналітика Новини Міжмор'я Польща

РФ активувала усю агентуру

Про «Відкритий діалог» у програмі «Минула 20» говорив Мацєй Вонсік, держсекретар в Канцелярії президента та екс-шеф військової контррозвідки Пьотр Бончек

Зіславшись на документ парламентської комісії Молдови з лютого даного року, британська «Sunday Times» передала, що, згідно з інформацією депутатів, дві шотландські компанії Kariastra Project LLP i Stoppard Consulting повинні були отримати на власні рахунки більш ніж 26 мільйонів фунтів, що виводяться з підозрілих джерел, а частина цієї суми могла потрапити до фонду «Відкритий діалог».

Мацєй Вонсік, держсекретар в Канцелярії президента, зазначив, що факт підозрілості фонду був відомим віддавна, передає “Польське радіо”.

«…Я радий, що з’явилась ця стаття у британській пресі, оскільки вона є підтвердженням того, що встановили польські. Ризикну сказати, що фонд є гібридним», – сказав Вонсік. Міністр також додав: «Одягтись можна у різні шати. Усюди там, де в Європі щось починає відбуватись, чи в Каталонії, чи Шотландії, з’являються різні підозріло фінансовані організації, генезу котрих неможливо однозначно оцінити».

Наступний гість Пьотр Бончек, колишній шеф військової контррозвідки, говорив про те, як виникають організації, метою яких є сіяти хаос в країнах.

«Кільканадцять років тому назад створюється фіктивна компанія, юридична особа, фонд, що в майбутньому повинен слугувати дестабілізації ситуації в даній країні. В доктрині російських, а раніше радянських служб, є такий метод дії, як створення фальшивих суб’єктівНагадаю лише операцію”Trust” в 20-ті роки ХХ століття, коли у західних країнах створено фальшиву організацію, що мала призвести до повалення більшовицького режиму. У 80-х роках також були такі дії служби безпеки проти політичних мігрантів. Створювались фіктивні суб’єкти з метою вилову опозиціонерів», – пояснив військовий.

Пьотр Бончек також додав, що Росія будь-якою ціною хоче дискредитувати Польщу.

«Таким чином, довгими роками працюють російські, радянські служби. Дійсно, фонд “Відкритий діалог”, подаючись на ліцензію права продажу військових товарів, був позитивно оцінений Громадянською Платформою-Польською Селянською Партією. Даний фонд повинен був зацікавити спецслужби ще тоді. Можна стовідсотково впевнено ствердити, що Росія активувала усю агентуру впливу з метою дискредитації Польщі, висміювання її влади, виставлення нашої держави у світлі нестабільності, але теж як антисемітської країни.Дана операція нагадує 40-ві роки, коли поляків виставляли як антисемітів», – завершив екс-шеф військової контррозвідки.

Ситуацію також прокоментував у польському радіо євродепутат Яцек Сариуш-Вольський: «фонд “Відкритий діалог” та Людмила Козловська добре відомі в Європейському парламенті». Політик підкреслив, що діяльність фонду нагадує «операцію російської розвідки».

«Для мене червона лампа засвітилась тоді, коли “Відкритий діалог” підтримав у Польщі протести опозиції, що мали на меті зміну влади. Сьогодні захисники фонду мовчать. Мені здається, що жаліють, що не повірили польському уряду», – оцінює політик.

Яцек Сариуш-Вольський наголосив, що «ще два роки тому остеріг євродепутатів щодо фонду “Відкритий діалог”».

«Я зустрівся зі стіною нерозуміння. Була плутанина відсутності знань та недбалості, відгородження від інформації, що виходила від польської держави», – коментує депутат Польському радіо. Як вважає політик, частина діячів самоусунулась від цих даних, оскільки були вони політично незручними.

Related Posts