Новини Міжмор'я Польща Про Україну

У Познані 50 студентів з України отримали стипендії ім. Яна Кульчика

Українським студентам з познанських вишів вручили одноразові стипендії ім. Яна Кульчика

50 студентам з України, котрі навчаються у познанських вищих закладах освіти, вручили стипендії імені Яна Кульчика. Кожний з них одноразово отримав 3 тисячі злотих (700 євро), передає “Польське радіо”.

Познанський науково-технологічний парк Фонду Університету ім. Адама Міцкевича вручає ці стипендії громадянам України від 2014 року. Автором ініціативи був покійний польський підприємець доктор Ян Кульчик. При наданні підтримки береться до уваги матеріальне становище студента та його академічна успішність.

Завдяки Домініці Кульчик (дочка Яна Кульчика), Фонду Університету Адама Міцкевича та Kulczyk Foundation щороку 50 студентів з України отримують одноразову стипендію. Дотепер її вручили 250 особам. Загалом на це було призначено приблизно 450 тисяч злотих (105 тисяч євро).

Можливих кандидатів постійно прибуває. Протягом тільки трьох років число студентів з України збільшилося удвічі. У 2015-2016 академічному році в Університеті ім. Адама Міцкевича навчалося 263 громадян України, за рік – 289, попереднього року – 392, а нині – вже 508.

«Я дуже радий, що вручення цих особливих стипендій відбувається у такий особливий для нас момент, бо припадає кульмінація урочистих заходів, пов’язаних зі 100-річчям університету. Завдяки цьому ми можемо показати, що наш виш відкритий для усіх студентів з Європи, а Україна є її важливою частиною», – сказав під час урочистого заходу ректор Університету професор Анджей Лісіцький.

«Я багато років працюю зі студентами з України, котрі допомагають з довгим переліком завдань, реалізованих у Познані і Великопольщі», – сказав почесний консул України в Познані Вітольд Горовський. «Від усіх студентів за ці роки йде один сигнал: це добре місце. Університет ім. Адама Міцкевича є відкритим для них, вони добре себе тут почувають. Прошу повірити мені, не про кожне місце можна так сказати. Я дуже дякую. Хочу подякувати також Kulczyk Foundation за те, що так багато років підтримує студентів з України. Особисто я намагаюся наголошувати, що немає ліпшої інвестиції, ніж підтримка у навчанні молоді з України», – сказав консул.

Related Posts