Інші Новини Міжмор'я Про Україну

МЗС: останні заяви Сійярто не відповідають домовленостям Києва і Будапешта

У МЗС України заявили послу Угорщини Іштвану Ійдярто, що останні висловлювання угорського міністра закордонних справ в Торонто не відповідають досягнутим раніше домовленостям між країнами щодо мови освіти.

Про це йшлося у розмові між тимчасовим виконувачем обов’язків міністра закордонних справ України Єгором Божком та послом Ійдярто, якого запросили на розмову після останніх заяв Сійярто, повідомляє “Європейська правда”.

“Єгор Божок наголосив, що в української сторони викликали подив останні висловлювання міністра Сійярто в рамках Міжнародної конференції з питань реформ в Україні в Торонто, які не відповідають рекомендаціям Венеціанської Комісії та попереднім домовленостям”, – йдеться у заяві міністерства, яка є у розпорядженні ЄП.

В МЗС наголосили дипломату, що українська сторона виконала рекомендації Венеціанської Комісії та пішла на зустріч угорській стороні щодо імплементації Закону України “Про освіту”. Зокрема, у законі “Про забезпечення функціонування української мови як державної” враховане прохання угорської сторони щодо продовження перехідного періоду до 2023 року.

Єгор Божок також нагадав, що під час його візиту у травні 2019 року до Будапешта українською стороною ініційовано розробку алгоритму врегулювання неконструктивних питань в українсько-угорських відносинах. “Відповідь на пропозиції української сторони наразі не отримано”, – додали в МЗС.

На конференції у Канаді Сійярто, серед іншого, заявляв, що попередній президент Петро Порошенко проводив “антиугорську” політику, а зараз Будапешт очікує, щоб президент Зеленський забезпечив внесення змін до законів для “повернення прав угорської громади”.

Related Posts