Балтія Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Польща привітала спокійний перебіг дострокових виборів в Україні

У МЗС Польщі сподіваються на появу нового, стабільного уряду, який продовжить шлях до зміцнення відносин з ЄС і НАТО

Польща привітала спокійний перебіг дострокових виборів в Україні. «Ми очікуємо, що їхнім результатом буде поява стабільної більшості у Верховній Раді України та призначення нового уряду, який буде, зокрема, прагнути до зміцнення відносин з Європейським Союзом і НАТО», – заявили у понеділок у Міністерстві закордонних справ Польщі, передає “Польське радіо”.

У польському зовнішньополітичному відомстві додали, що дострокові парламентські вибори, проведені 21 липня в Україні, в основному, відбулися із дотримання міжнародних виборчих стандартів. «Водночас, ми звертаємо увагу на зауваження у попередньому звіті місії ОБСЄ /БДІПЛ», – говориться у повідомленні на веб-порталі МЗС Польщі.

У ньому висловлено очікування, що результатом виборів «буде поява стабільної більшості у ВРУ та призначення нового уряду, який, спільно з президентом Володимиром Зеленським, пришвидшить процес необхідних реформ та буде прагнути до зміцнення відносин з ЄС і НАТО».

«Польща незмінно підтримує європейські та євроатлантичні прагнення України, а також її зусилля з модернізації, підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність цієї країни перед обличчям агресивних дій з боку Росії. Ми сподіваємося на розвиток конструктивних відносин з новою українською владою», – наголошено у заяві МЗС Польщі.

У понеділок спеціальний координатор і керівник місії короткострокових спостерігачів ОБСЄ Ілкка Канерва на прес-конференції у Києві заявив, що дострокові парламентські вибори в Україні відбулися в конкурентоспроможних умовах.

«Кампанію було проведено конкурентно і зловживань загалом не було… Але фінансування кампанії було не таким прозорим, як мало бути, були моменти, коли за допомогою фінансування були спроби вплинути на українців», – заявив Канерва.

Вільними та конкурентними назвали дострокові парламентські вибори в Україні, серед інших, також у МЗС Литви та Латвії.

Related Posts