Новини Міжмор'я Польща

У Варшаві чекають жесту з Росії, до якого вже готова Німеччина

Голова Кабінету президента Польщі хотів би, щоб до Варшави приїхав президент Росії і сказав подібні слова, з якими під час урочистих заходів до 80 роковин ІІ Світової війни виступив президент Німеччини

«Ми очікуємо, що Росія зробить такий жест, і вона була готовою до таких слів, до яких Німеччина вже готова, бо вона пропрацювала свою історію», – сказав у понеділок голова Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський, передає “Польське радіо“.

Він пояcнив, що йдеться про слова президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, який вибачився перед полякам за Другу світову війну.

«Усі були дуже вражені урочистостями, особливо приїздом багатьох державних лідерів на запрошення президента Андежя Дуди. На урочисті заходи, на роковини, що, по-перше, не є легкими для урочистостей, бо це дуже трагічна, драматична річниця, а, по-друге, у багатьох країнах ця дата – 1 вересня – не є настільки символічною, як для поляків. А отже вони приїхали сюди для Польщі, на польське запрошення, підтримати своєю присутність польську історію та пам’ять», – сказав Кшиштоф Щерський.

Він додав, що під час урочистих заходів, присвячених 80 роковинам початку Другої світової війни, Варшава була центром міжнародної дипломатії. На запитання про брак запрошення для влади Росії і критику за це Польщі з боку російських посадовців, Щерський відповів: «Я би хотів, аби якогось дня президент Росії приїхав і сказав ті слова, які сказав президент (Німеччини Франк-Вальтер) Штайнмаєр: „Я приходжу сюди босоніж – попросити вибачення, але мені важко говорити німецькою у Варшаві”. Отже, ми очікуємо на такий жест з російського боку, аби насправді вона була (Росія – ред.) готовою до таких слів, до яких Німеччина вже готова, бо вона пропрацювала свою історію».

Президент Німеччини, виступаючи 1 вересня перед присутніми на площі Юзефа Пілсудського варшав’янами, зокрема, наголосив: «У Європі ніде немає такого місця, де мені було б важче сказати і піднести голос моєю рідною німецькою мовою. Мені важко звертатися до вас голосно». Він теж визнав, що «Друга світова війна була німецьким злочином».

«80 років тому моя батьківщина – Німеччина – напала на своїх сусідів. Це були мої земляки», – сказав, серед іншого, Штайнмаєр.

У неділю мас-медіа написали про висловлювання речниці Міністерства закордонних справ Росії Марії Захарової, яка сказала, що Варшава, не запросивши владу Росії на урочисті заходи, «давно себе не заганяла у настільки безглузде становище».

Related Posts