Новини Міжмор'я Польща

Президент Ісландії прибув до Польщі з триденним офіційним візитом

Варшава та Рейк’явік пов’язані двосторонніми питаннями. Поляки – це найбільша група іноземців, які живуть на цьому острові , передає Польське радіо.

Офіційний триденний візит до Польщі розпочав президент Ісландії Ґвюдні Йоуганнессон, який прибув до Польщі з дружиною. Лідер цієї північної країни розмовлятиме у Варшаві з президентом Анджеєм Дудою. Темами зустрічі є ситуація поляків, які живуть в Ісландії, а також співпраця у НАТО та Європейському економічному просторі.

Хоча Ісландія не належить до Європейського Союзу, Варшава та Рейк’явік пов’язані насамперед двосторонніми питаннями. Приблизно двадцять тисяч поляків – це найбільша група іноземців, що живуть на цьому острові в Північній Атлантиці. Тому, в присутності президентів Дуди та Йоуганнессона, буде підписана декларація міністерств освіти обох країн про викладання польської мови в Ісландії.

Президенти також візьмуть участь у конференції, присвяченій відкриттю програми, що стосується довкілля, енергетики та зміни клімату в рамках третього видання Норвезьких фондів та Європейського економічного простору. Понад 160 мільйонів євро планують виділити на програму пом’якшення та адаптації до наслідків зміни клімату і зменшення викидів в економіку.

Крім Варшави президентська пара Ісландії відвідає Ґданськ.

Related Posts