Балтія Війна Експертна думка НАТО Новини Міжмор'я Про Україну

Росія може почати агресію проти НАТО – президент Литви

Імовірність того, що Захід перестане підтримувати Україну, дуже невелика, проте якщо це станеться, можливість агресії Росії проти Литви і НАТО зросте.

Таку думку висловив президент Литви Гітанас Науседа, передає Delfi, повідомляє Укрінформ.

За його словами, все залежатиме від того, як розгортатиметься війна в Україні, і якщо Росії не вдасться повернути все на свою користь, то вона ризикує застрягнути у війні надовго і не зможе воювати на кількох фронтах.

“Якщо все буде інакше, і Захід раптом відвернеться від України, не надаватиме їй необхідної допомоги… Так, тоді може статися так, але ймовірність такого сценарію невелика. Ні в кого немає відповіді на запитання, коли поведінка Росії може змінитися, і коли вона кине свій погляд у бік НАТО”, – сказав в Науседа, коментуючи розмови про погрозу з боку Росії на адресу НАТО.

На його думку, поки литовським політикам не варто висловлювати сумніви у зв’язку з рішучістю союзників захищати Литву й активувати 5-ту статтю НАТО.

Як повідомляв Укрінформ, раніше фахівці Інституту вивчення війни (ISW) висловлювали думку, що довгострокові зусилля російської армії з реструктуризації та розширення спрямовані на підготовку Росії до майбутньої широкомасштабної війни проти НАТО.

Related Posts